Kasa fiskalna dla mechanika prowadzącego warsztat samochodowy

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Jeżeli jesteś mechanikiem to od 2015 roku musisz zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Bez względu na to czy prowadzisz duży warsztat samochodowy, wulkanizację czy małą stację diagnostyczną. Nowy obowiązek Cię nie ominie. Nasuwa się teraz pytanie jak wybrać odpowiednie urządzenie rejestrujące dla mechanika? Czym kierować się przy zakupie właściwego modelu kasy do warsztatu samochodowego? Musisz wziąć pod uwagę cechy urządzenia, sposób konfiguracji, archiwizowanie danych czy umieszczenie poprawnych nazw na potwierdzeniach zakupu czy usługi.

Kasa fiskalna dla mechanika powinna zawierać dużą bazę nazw towarów i usług. W końcu mechanicy w warsztatach samochodowych nie tylko naprawiają auta, ale często prowadzą sprzedaż różnych części czy olejów. Modeli samochodów jest naprawdę multum, więc może to być naprawdę pokaźny asortyment. Paragon z dokładną nazwą części lub usługi może ułatwić np. późniejsze reklamacje. Naturalnie każdy chciałby ich uniknąć, ale ludzie czasami za bardzo kombinują. Gdy mamy potwierdzenie czarno na białym to automatycznie możemy być pewni, że sprzedaliśmy określoną część lub świadczyliśmy daną usługę.

 Innym ważnym kryterium jest cena. Kasa fiskalna dla mechanika jest sporym wydatkiem. Jednak nie warto ciąć po kosztach przy zakupie tego typu urządzeń. Przysłowie „Chytry dwa razy traci” niestety może sprawdzić się w tym przypadku. Jeżeli zakupimy kasę wykonaną ze słabej jakości materiałów, ze słabym akumulatorem i niskimi parametrami technicznymi to prędzej czy później trzeba będzie zainwestować w nowy sprzęt. W ten sposób stracimy dużo pieniędzy.

Kolejną ważną cechą jest elektroniczna kopia paragonów. Koniec z przechowywaniem rolek papieru od teraz wszystko zapisze się w pamięci kasy. Jest to opcja zapewniająca wygodę i oszczędność miejsca. Dodatkowo kasa fiskalna dla mechanika powinna być zaopatrzona w wytrzymały akumulator. Pracując w warsztacie samochodowym czasami trzeba podjechać, gdy klient dzwoni z nagłą awarią auta. Drobne usterki można naprawić na miejscu i wtedy doskonale sprawdzi się kasa mobilna, która może pracować wiele godzin bez podłączania do źródła zasilania. Jak widać warto zainwestować w porządny sprzęt, który posłuży nam na lata.